Prešovský kraj po dráme opäť víťazom

Hráči boli vybraní z 52 detských domovov a účasť vo finále na Štrbe je pre mnohých vrcholom ich športovej kariéry. Jednotlivé zápasy rozhodujú súčasní alebo bývalí profesionálni rozhodcovia . Mnohí mladí futbalisti, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže sú dnes už hráčmi ligových futbalových klubov. 
Táto súťaž je príkladom spoločenskej zodpovednosti firiem, kde pre dobrú myšlienku sa spojili súkromné spoločnosti, majitelia futbalových klubov, média a miestne samosprávy a vytvorili tak deťom skvelé podmienky pre rozvoj ich talentu. Deti v kritickom veku získavajú dôležité životné skúsenosti a za dosiahnutie cieľov sú odmeňovaní nielen športovým úspechom, ale aj hodnotnými darčekmi.

Tento ročník bol jubilejný desiaty a priniesol ocenenia nie len pre hráčov, ale aj pre prezidenta súťaže - športovú komentátorskú legendu Karola Poláka. Obec Štrba na čele so starostom obce pánom Michalom Sýkorom, ktorá každoročne vytvára pre toto finále fantastické podmienky, mu udelila čestné členstvo obce Štrba a na základe rozhodnutia výkonného výboru SFZ mu generálny sekretár pán Jozef Kliment osobne odovzdal striebornú medailu SFZ za dlhoročnú prácu v slovenskom futbale.

Organizátor súťaže je poradenská spoločnosť APPEL Group. Generálnym partnerom bola tento rok spoločnosť DOXXbet. Hlavným partnerom bol Slovenský futbalový zväz. Partnermi súťaže boli ďalej spoločnosti ACIS, LEAF, TISSOT, Hospodárske noviny, TASR, Madal Bal, Hotel Oko Nitra a reksík.sk. Súťaž podporili FC Nitra, AS Trenčín, Obec Likavka, FK Zemplín Michalovce, Vion Zlaté Moravce a Dukla Banská Bystrica.