O víťazovi Appelia Cup 2014 je rozhodnuté

Aj tohtoročná benefičná akcia Appelia Cup sa konala v tatranskej obci Štrba, v dňoch 17. a 18. júna 2014. Už tradične, všetkých privítal sympatický starosta Michal Sýkora a na komentátorské kreslo sa posadil famózny Karol Polák. Hralo sa s loptami "Brazuca“, ktoré prežili svoju športovú premiéru na majstrovstvách sveta vo futbale v Brazílii.

Do Štrby prišli štyri súťažné družstvá zastupujúce Banskobystrický, Nitriansky, Trenčiansky a Žilinský kraj. Po napínavých súbojoch nakoniec s prehľadom vyhral Žilinský kraj.

Bezpochyby, každý zo seba vydal maximum, a tak zaujímavé ceny si odniesli i jednotlivci z ostatných tímov. Víťaznému manšaftu odovzdal generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Marián Valentovič výhru v podobe týždenného pobytu vo futbalovom tábore.

Vďaka Slovenskému futbalovému zväzu mal tento rok, po prvýkrát, každý možnosť pozrieť si tieto zápasy v priamom prenose online.

Appelia Cup je celoročná súťaž pre deti z detských domovov prebiehajúca v rôznych kútoch Slovenska. Každoročne sa na nej zúčastňuje 52 detských domovov a vyše 500 detí vo veku 13 – 18 rokov. Organizátormi sú Slovenský futbalový zväz a personálno-poradenská skupina APPEL Group.

Tento ročník sa veľmi vydaril aj vďaka finančnej a materiálnej podpore partnerov doxxbet, Adidas, ACIS, Nadácia televízie Markíza, Cloetta, COTY, GARNEAU, rexik.sk, Walmark a mediálnym partnerom - Zoznam.sk, TASR, Televízia Markíza a Hospodárske noviny. Akciu podporili i majitelia futbalových klubov, ale aj obce Štrba či Likavka.

Už teraz sa tešíme na Appelia Cup 2015!