FORTUNA CUP 2007

Tak ako predchádzajúce tri roky, i tohtoročný júnový mesiac bol v znamení futbalu. Futbalovým sa určite zdal deťom z detských domovov, pretože počas troch júnových dní (18.-20. jún)sa na štadióne v Štrbe stretli štyri najlepšie futbalové tímy. Turnaj FORTUNA CUP, ktorý športovo spája deti z detských domovov, tohto roku zaznamenal už svoju štvorročnú tradíciu. Konal sa pod záštitou Karola Poláka, ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej, ale i tých, ktorí sa sponzorsky rozhodli podporiť túto športovú akciu.

FORTUNA CUP je súťaž 15- až 17-ročných futbalistov z detských domovov. Na tohtoročnej športovej akcii sa zúčastnilo celkom 43 detských domovov z celého Slovenska.

Sponzori turnaja sa snažia tieto milé športové podujatia obohatiť i o iný rozmer – poskytnúť deťom dary vyzbierané špeciálne pre túto akciu. Okrem vecných cien boli víťazi obdarení i trofejou. „Putovný pohár priviezli pod Tatry chlapci z Detského domova Kolárovo, ktorým sa podarilo vyhrať dva predchádzajúce ročníky. Ten tohtoročný bol opäť v réžii futbalistov z Prešovského kraja. Podarilo sa im obhájiť víťazstvo z 1. ročníka tohto turnaja,“ uviedol riaditeľ podujatia Karol Polák. Víťazi sa vo finálovom zápase tešili zo štvorgólového náskoku nad tímom z Košického kraja. Tretie miesto obsadili futbalisti z Trenčianskeho kraja a tímu z Nitrianskeho kraja sa ušlo štvrté miesto. Finálový zápas pískal generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, bývalý ligový rozhodca Ján Sihelský.

Turnaj už tradične pomáha organizovať a propagovať aj poradenská skupina APPEL Group a jej Fond podpory dobrej myšlienky, ktorý vyzbieral pre mladých futbalistov z detských domovov nádherné darčeky. Do zbierky sa zapojili mnohé významne spoločnosti - krásne náramkové hodinky pre víťazov darovala spoločnosť Bečarik, kvalitné športové oblečenie deti dostali priamo od spoločnosti adidas Slovakia a mobilnému telefónu NOKIA sa mohli potešiť od spoločnosti CMS. Veľmi hodnotné ceny pre všetkých súťažiacich venovali aj spoločnosti J&T, Alcatel, Bramac, TNT, CCS, Istrex Oil, Auto-Impex, LeasePlan, Brenntag, Petruzalek a Mertel Promotion. Všetkým tým, ktorí sa zadarmo podieľali na organizovaní tohto vydareného turnaja a venovali svoj čas, energiu a krásne odmeny, posielame detské ĎAKUJEME!