Články a rady s Appel Counseling

    PERSONNEL AUDIT is a counselling service focused on an objective and qualified evaluation of personal and professional potential of employees. This service offers an audit of human resources and it provides a complex picture of the personnel situation in the organization. Personnel audit can be additionaly accompanied by the JOB ANALYSIS.   The focus of personnel audit Personnel audit is focusing on evaluation of employees in several areas. They are defined individually according to the client and job position.
20 mar 2017
Máte problém obsadiť určité pozície vo vašej spoločnosti? Alebo atraktivita vašej firmy nie je taká ako by ste si želali? Máte pocit že priťahujete nesprávne pracovné sily? Je možné, že potrebujete personálny marketing. Osobitnej téme HR Branding sa budeme venovať aj na ďalšom pokračovaní workshopov HR Development Academy, a to už 11.12.2014.
19 nov 2014
Hodnotenie zamestnanca ponúka širokú škálu rozvoja ľudských zdrojov. Vyúsťuje do spoločných aktivít, teambuildingov, spoločných kurzov a rozvoja tímového ducha firmy.
19 nov 2014
Keď prejdete prvou fázou výberu zamestnancov, t. j., keď váš životopis zaujme zamestnávateľa a ste kontaktovaný s pozvánkou na pohovor, ste kvalifikovaný vykonávať danú prácu. Máte všetky potrebné znalosti, zručnosti a jednoducho, ste vhodný kandidát.
19 nov 2014
V kríze ubudlo práce aj headhunterom medzi personalistami. Firmy ich využívajú až vtedy, keď si sami nevedia rady. Hľadajú človeka, ktorý bude spĺňať požiadavky na prácu aj za dvoch ľudí. Niekedy aj z viacerých oblastí.  
11 okt 2009
Z opatrného a prezieravého správania sa firiem voči ich investíciám do produktov a služieb, došlo aj v oblasti HR k mnohým zmenám. Zoštíhľovanie nastalo nielen v platových podmienkach, menej sa investuje aj do vzdelávania zamestnancov.
21 sep 2009
Hovorí, že aj napriek skúsenostiam s nezamestnanosťou výberovými konaniami sa ľudia stále pýtajú najprv na benefity a až potom na detaily práce. Osobne každému radí, aby si v súčasnosti dobre rozmyslel, či chce meniť odbor, v ktorom doteraz pôsobil.
20 aug 2009
Nech už si kto chce, myslí čo chce, onedlho bude každý človek na svete ovládať angličtinu, tvrdí článok na serveri londýn.sk. Možno sa to zdá trošku pritiahnuté za vlasy, ale po anglicky sa hovorí vo väčšine nadnárodných firiem, angličtina je oficiálnym jazykom na medzinárodných konferenciách, usilovne sa ju učí miliarda Číňanov.  
27 máj 2008
Ženy majú o pätnásť percent nižšie platové očakávania ako muži. Navyše, podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti Trexima Bratislava zarábajú menej o viac ako 22 percent. Do istej miery si za to nesú zodpovednosť samy. Na trhu práce ponúkajú svoje schopnosti za nižšiu cenu a vedome či podvedome robia rozhodnutia, ktoré ich plat alebo atraktivitu pre zamestnávateľa znižujú. Má to viacero príčin.
7 apr 2008
Skončia školu a hľadajú si zamestnanie. Niektorí ešte bývajú u rodičov. Ak chcú mať prácu, ktorá ich baví a zároveň považujú za samozrejmé, že ich uživí, musia premýšľať. Kde a ako začať? Aká je moja "trhová cena" - aký plat môžem dostať?
1 jan 2008
Profesionálne spracované referencie šetria čas a peniaze pri výbere ľudí
1 feb 2007
Najväčší dopyt po mladých talentoch je jednoznačne v oblasti informatiky. Či už ide o programátorov, správcov alebo konzultantov pri nasadzovaní veľkých firemných aplikácií. S touto oblasťou priamo súvisí oblasť telekomunikácií, kde je rovnako nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Tvrdí to Senior Personnel Consultant spoločnosti APPEL COUNSELING Rastislav Klempa.
16 nov 2006
Možno ste už pri hľadaní práce uvažovali nad tým, koho do životopisu uviesť ako kontaktnú osobu, na ktorú by sa váš potenciálny zamestnávateľ, prípadne personálna agentúra, mohla obrátiť. Uviesť rovno generálneho riaditeľa, vedúceho alebo kolegu? Kto z nich by vám vedel poskytnúť najlepšie odporúčania?
6 jún 2006
Hiring temporary workers is a growing trend in Slovakia. A firm knows that one of their employees will soon take maternity leave. It is not worth hiring a replacement on a permanent contract because the company knows that in less than three years they will not need her. Staff leasing, or so-called temporary help, can provide a solution.
10 sep 2005
Outplacement patrí už k bežnej výbave moderných firiem, na Slovensku sa iba rozbieha Prevládajúce negatívne pocity, stres, obavy zo zníženia životnej úrovne, ohrozenie životného štandardu – to sú najčastejšie prejavy, ktoré sprevádzajú človeka v prípade prepustenia zo zamestnania. „Outplacement je nástroj, ktorým sa dajú zmierniť ťažké chvíle pri prepúšťaní,“ vraví manažér Amrop Jenewein Group (AJG) Bratislava Miroslav Poliak.
29 máj 2002
The biggest European network of personnel companies, Associates for International Managment Search (AIMS), added Slovakia to its list of member countries in December, 1998. At a press conference on April 25 in Bratislava, AIMS announced that the Slovak  firm APPEL COUNSELLING had successfully bid for inclusion into the network through its exemplary „skills in public relations and marketing“.
10 máj 2000