Appelia® Cup

Aj tohtoročná benefičná akcia Appelia Cup sa konala v tatranskej obci Štrba, v dňoch 17. a 18. júna 2014. Už tradične, všetkých privítal sympatický starosta Michal Sýkora a na komentátorské kreslo sa posadil famózny Karol Polák. Hralo sa s loptami "Brazuca“, ktoré prežili svoju športovú premiéru na majstrovstvách sveta vo futbale v Brazílii. Do Štrby prišli štyri súťažné družstvá zastupujúce Banskobystrický, Nitriansky, Trenčiansky a Žilinský kraj. Po napínavých súbojoch nakoniec s prehľadom vyhral Žilinský kraj.
20 jún 2014
Hráči boli vybraní z 52 detských domovov a účasť vo finále na Štrbe je pre mnohých vrcholom ich športovej kariéry. Jednotlivé zápasy rozhodujú súčasní alebo bývalí profesionálni rozhodcovia . Mnohí mladí futbalisti, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže sú dnes už hráčmi ligových futbalových klubov. 
25 jún 2013
Tejto futbalovej súťaže sa zúčastnilo vyše  500 deti z 52 detských domovov v kritickom veku 13 až 18 rokov, ktorí dostali šancu zažiť, napriek nepriazni osudu, svoje prvé športove a životné víťazstva. Na jar prebehli vyraďovacie kolá po celom Slovensku a vo finálovej časti sa minulý týždeň  stretli štyri najlepšie tímy, reprezentácie jednotlivých krajov. Patronát nad týmto záverečným  turnajom mal tradične pán Michal Sýkora - starosta obce Štrba.  Prezidentom celej súťaže bola športová komentátorska legenda Karol Polák. Súťaž organizovala  poradenská skupina APPEL GROUP.
29 jún 2012
Už o niekoľko dní spoznáme víťazov futbalovej súťaže detí z detských domovov . Súťaž každoročne prebieha niekoľko mesiacov a po vyraďovacích bojoch sa vždy v júni v Tatrách, tentoraz 13 až 15 júna v podtatranskej obci Lučivná, stretnú štyri najlepšie tímy, reprezentanti jednotlivých krajov, ktorí súťažia nie len o putovný pohár Appelia cup, ale aj o veľké množstvo hodnotných cien. Appelia cup je futbalová súťaž, ktorú organizuje poradenská skupina APPEL Group pre deti z detských domovov z celého Slovenska. Riaditeľom turnaja a zárukou profesionality celej súťaže je športová komentátorská legenda Karol Polák.
9 júl 2011
Appelia cup  - Futbalová liga, určená pre približne 500 detí z 52 detských domovov z celého Slovenska. Spája mladých ľudí, ktorí sú sociálne vylúčení zo spoločnosti a dáva im šancu integrovať sa do majoritnej spoločnosti a tým zlepšiť kvalitu života v sociálne znevýhodnenom prostredí.
10 aug 2010
Počas júnových dní žije naša personálno-poradenská skupina APPEL Groupcharitatívnou futbalovou súťažou detí z detských domovov – Appelia Cup 2009, ktorej finále sa uskutočnilo 15.-17.6.2009. Tak ako po minulé roky aj tento rok sa už po šiesty krát finálový turnaj uskutočnil v Štrbe. V prvý deň popoludní sa odohrali prvé dva zápasy. Druhý deň bol venovaný doplnkovému športovému programu - kúpaniu detí v AquaCity Poprad. Na tretí deň sa turnaj dohral zápasmi o 3. miesto a finále. Turnaj je vždy zakončený odovzdávaním pohárov a vecných cien.
14 jún 2009
Slovenský pohár, Pohár UEFA, Liga majstrov ... je toho dosť o čo sa hrá vo futbale. Ale hrá sa hlavne o prestíž – a o peniaze. To hlavne! Appelia CUP je však výnimkou.  Táto dlhodobá súťaž, trvajúca niekoľko mesiacov v roku, si dala za cieľ nielen pomôcť mládežníckemu futbalu na Slovensku – a ten to pri neustálej likvidácii dlhoročných základní a stredísk naozaj potrebuje – ale hlavne dať šancu talentom ukrytým v detských domovoch.
9 júl 2008
Rok 2007 je Európskou komisiou vyhlásený za „Európsky rok rovnakých príležitostí pre všetkých“. Rovnosť príležitostí mužov a žien v každej sfére spoločenského života patrí dnes medzi najcitlivejšie témy. S cieľom upozorniť na dôležitosť tejto problematiky APPEL Group s podporou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny rozhodli zorganizovať športovo-spoločenské podujatie s názvom „Rovnosť šancí“. Partnermi podujatia boli spoločnosti adidas Slovakia a Oriflame Slovakia. Autá značky NISSAN, ktoré odviezli účastníkov z podujatia zabezpečila spoločnosť AUTO-IMPEX, spol. s r.o..
3 sep 2007
Tak ako predchádzajúce tri roky, i tohtoročný júnový mesiac bol v znamení futbalu. Futbalovým sa určite zdal deťom z detských domovov, pretože počas troch júnových dní (18.-20. jún)sa na štadióne v Štrbe stretli štyri najlepšie futbalové tímy. Turnaj FORTUNA CUP, ktorý športovo spája deti z detských domovov, tohto roku zaznamenal už svoju štvorročnú tradíciu. Konal sa pod záštitou Karola Poláka, ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej, ale i tých, ktorí sa sponzorsky rozhodli podporiť túto športovú akciu.
21 jún 2007
2. ročník APPEL Group Cup sa uskutočnil 21. 1. 2006 v Bratislave za účasti Slovenskej futsalovaj reprezentácie a bratislavských extraligových mužstiev: Across Pinerola, AK Karpatia Juniors, Semic Atletico 1985 Bratislava. Jedným z bodov programu bol aj exhibičný turnaj medzi tímom Semic OLD BOYS s výberom spoločnosti APPEL Group. Hlavným programom však bola dobrá zábava. Hlavnú výhru turnaja si odnieslo mužstvo reprezentácie SR po náročnom súboji s mužstvom Semic Atletico 1985 Bratislava.
22 jan 2006
Skôr ako futsalisti bilancovali výsledky roku 2005 a ocenili najlepších, zahrali si na turnaji Appel Group Cup v hale na Jégeho ulici v Bratislave a nabití pozitívnou energiou si sadli k slávnostnému stolu pod rozhlasovou pyramídou. Mário Gašparovič sa v reprezentačnom drese vo finále prekonával. V predĺžení skvelým reflexom zmaril gólovú šancu najlepšiemu hráčovi turnaja Attilovi Fehérvárimu, ktorý odohral semifinále za reprezentáciu a finále za Semic Athletic.
21 jan 2006
V sobotu 14. augusta 2004 sa uskutočnil 1. ročník futsalového turnaja APPEL Group Cup 2004. Na turnaji sa zúčastnili 4 futsalové tímy: 1. SC Incar Nitra (dvojnásobný majster Slovenska), Across Pinerola Bratislava (vicemajster 1. slovenskej ligy), Slov-matic FOFO Bratislava (najlepšie družstvo odvetnej časti ročníka 2003) a FC Pohotovosť Semic Bratislava.
14 aug 2004